Menu

Cart

Content

Breadcrumb


Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /nfsmnt/hosting1_2/e/4/e4ee589f-056e-4b2f-85c3-a58454a69be5/lepidlanapodlahy.sk/web/templates/gk_storebox/lib/framework/helper.layout.php on line 142

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /nfsmnt/hosting1_2/e/4/e4ee589f-056e-4b2f-85c3-a58454a69be5/lepidlanapodlahy.sk/web/includes/application.php on line 536

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /nfsmnt/hosting1_2/e/4/e4ee589f-056e-4b2f-85c3-a58454a69be5/lepidlanapodlahy.sk/web/templates/gk_storebox/lib/framework/helper.layout.php on line 142

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /nfsmnt/hosting1_2/e/4/e4ee589f-056e-4b2f-85c3-a58454a69be5/lepidlanapodlahy.sk/web/includes/application.php on line 536

Lepidlá na koberce

Lepidlá na koberce

Disperzné lepidlá Profilep sú univerzálne lepidlá, ktoré sa aplikujú jednoducho a ľahko. Majú vysokú lepivosť a príľnavosť k savým materiálom.

lepidla na koberce

 

http://www.lepidlanapodlahy.sk/images/stories/virtuemart/product/lepidlo_na_podlahy_profilep_250.jpg  Profilep 155 http://www.lepidlanapodlahy.sk/images/stories/virtuemart/product/profilep_295_chemos_4.jpg
Profilep 250 Profilep 155 Profilep 295
Univerzálne disperzné lepidlo na PVC a textilné krytiny s vyššou lepivosťou. Najpredávanejšie univerzálne disperzné lepidlo na koberce, PVC a textilné krytiny s okamžitou vysokou lepivosťou. Disperzné lepidlo pre lepenie športových povrchov z PVC a gumy, pre lepenie PVC lamiel (Thermofix), lepenie PVC na stenu.
     
http://www.lepidlanapodlahy.sk/images/stories/virtuemart/product/lepidlo_na_koberec_profilep_470.jpg    
Profilep 470    
Disperzné lepidlo s vysokou počiatočnou lepivou silou na lepenie kobercov    

 

Pokládka kobercov

V miestnosti s veľkosťou do 20 m2, ak je celopodlahový koberec v jednom kuse, je voľná pokládka možná. Celopodlahové koberce, ktoré sú opatrené špeciálnou penovou rubovou stranou "Quick ®", je možné položiť voľne až do 50 m2. Podklad pre pokládku celopodlahového koberca musí byť vhodný. Pred pokládkou ho dôkladne vyčistite. Poškodené miesta musia byť zahladené a prípadne zatreté vyrovnávacím tmelom. Kvalita podkladu je pre úspešnú pokládku celopodlahového koberca rozhodujúci.

 

Pred nákupom celopodlahového koberca musí byť priestor aj presne zmeraný. Neriaďte sa stavebnými výkresmi, pretože tie nie sú vždy identické so skutočnými rozmermi miestnosti. Najlepšie, keď si urobíte nákres miestnosti a zakreslíte si všetky rozmery, tiež výklenky radiátorov a dverí. Vo väčšine prípadov stačí šírka pásu od 4 do 5 m Počítajte vždy s odrezky. Pozdĺž stien a výklenkov v rozmedzí od 2 cm nalepte dvojitou lepiacu pásku. Lepiaca páska sa nesmie prekrývať.

Pred pokládkou nechajte celopodlahový koberec ešte deň v miestnosti pokládky voľne ležať. Tak sa podlahovina aklimatizuje a zvlnenie a záhyby od prepravy sa vyrovnajú. Položte celopodlahový koberec k najdlhšej rovnej stene. Najprv ho nastrihajte nahrubo a následne presne. Bezpodmienečne nutné sú nožnice na koberec s ostrými čepeľami. Následne podlahovinu uhlaďte od stredu k okrajom. Teraz odstráňte ochrannú fóliu z lepiacej pásky a pevne pritlačte na podlahovinu.

Celopodlahové koberce s hladkou penovou rubovou stranou alebo štandardné filcovou rubovou stranou môžu byť s kobercovým fixačným lepidlom pokladané skoro na všetky podklady. Má to tú výhodu, že krytina sa dá opätovne ľahko sňať. Naviac maximálne zabraňuje zvlneniu a deformáciám. Dbajte na špeciálne odporúčania spracovanie fixačného lepidla. Podlahovina sa ako u voľnej pokládky položí najprv zhruba, následne presne. Ak sú potrebné dva pruhy, narežú sa najprv obe spojovacie hrany a následne sa spoja na rubovej strane jednostrannú lepiacou páskou tak, aby vznikol jeden pás. Dbajte pri tom na rovnaký smer vlasu.

Polka celopodlahového koberca sa obráti do polovice a pomocou penového valčeka sa nanesie fixačné lepidlo. Po uplynutí doby, ktorú uvádza výrobca lepidla, sa krytina obráti späť a pritlačí. Druhá polovica sa spracuje rovnakým spôsobom.Podklad musí byť podľa odporúčania výrobcu zodpovedajúcim spôsobom vyčistený. Ak je potreba viac pruhov, spojovacie švy sa pripraví tak, že sa odrežú obe spojovacie hrany. Diely sa súčasne odrežú pozdĺž oceľového príložníka (dbať na rovnaký smer vlasu). Rovno ležiace vsadené pruhy koberca na strane šve odklopte a podľa odporúčania výrobcu naneste kobercové lepidlo na podklad zubatou stierkou. Po uplynutí predpísanej doby zatlačte koberec do lepidlového lôžka a pevne votrite.

Lepené koberce 

Technológia kladenie kobercov napevno na podkladový materiál - obvykle lepením na betón alebo drevo. Výhodou je tvarová stálosť koberce, žiadne problémy s rolovaním a shrnováním koberce, jeho dlháživotnost a dlhodobo stály vzhľad. nevýhodou je znehodnotenie povrchu podlahy pod kobercom, na ktorý sa nanáša lepidlo. Hodí sa teda všade tam, kde sa nepočíta s budúcim používaním obnaženej podkladovej vrstvy podlahy. V miestnostiach zaťažených ťažkým nábytkom je jedinou použiteľnou technológiou, zaručujúcou trvalý vzhľad koberca v celej ploche bez krčenie a lámanie.

Kontaktné informácie.

KPN REAL SK s.r.o.

Kukučínová 670/27

Nedožery-Brezany 972 12

IČO:46696547

DIČ:2023531939

Prihlásiť or RegistrovaťTento eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.